Türkiye nin Şırınga / Enjektör , Kan Tüpü, Serum Seti Fabrikası

Aşı Enjektörü yada Aşı Şırıngası olarak bilinen şırınga üç parçadan oluşmaktadır. İhtiyaç durumuna göre iğneli veya iğnesiz kullanımı tercih edilebilir ve her iki kullanıma da uygundur. Medikal özelikte hammadde ile üretilen Aşı Enjektörü, EO sterilizasyon işlemlerinden geçmiştir ve güvenle kullanabilirsiniz. Aşı Enjektörü, hipodermik iğneler, polipropilen silindir, içeriğinde lateks bulundurmayan conta ve polietilen piston parçalarından oluşmaktadır. Ürünün kendisi medikal kağıt ve şeffaf filmden oluşan blister ambalaj ile kaplıdır. Aşı Enjektörü tamamı sızdırmazlık konusunda %100 garanti sunmaktadır. İğne uçlarının hepsi lazer kesim ile üretilmiştir ve en önemlisi paslanmaz çelikten imal edilmiştir.

Aşı Enjektörü nedir ?


Aşı Enjektör bir tüp olarak tanımlanabilir, tanımlanan bu tüpün içerisinde hareket edebilen bir piston ve ucunda ince bir ağızlıktan bulunan, gaz veya sıvıları öncelikle basınçla içine emerek daha sonra ise ince bir çizgi şeklinde püskürten ekipmandır. Ucuna iğne takılmış olan bu şırınga kısaca ve halk dilinde iğne olarak adlandırılır. İlk ve asıl kullanım yeri tıp olan şırıngalar tabi ki en çok tıpta kullanımı yaygındır fakat zaman içerisinde bazen gerektiği durumlarda bahçe işlerinde ve mutfakta da kullanılmaya başlanmıştır.

Tıpta Aşı Enjektörlerinin kullanım yerleri şu şekildedir: öncelikle yaraları ve vücuttaki boşlukları temizleme işlemlerinde kullanılır, daha sonra vücuda sıvı enjekte etmek için veya vücuttan sıvı almak için örneğin kan vb. yararlanılır. Eskiden şırıngalar ise genel olarak camdan olurmuş daha sonra zaman içerisinde metal şırıngalar da yapılmıştır. Eskiden sterilize etme işlemleri ise kaynatılarak yapılırmış.

Enjektör Çeşitleri


Aşı Şırınga Çeşitleri
tıp açısından üç çeşidi bulunmaktadır. Yani tıp alanında kullanılan üç tür şırınga mevcuttur. Bunlardan ilki hem de kronolojik olarak ilki cam şırıngadır. Daha sonra ikincisi ve cam şırıngalardan sonra da yaygın olarak kullanılmaya başlayan ise metal şırıngalardır. Üçüncüsü ve günümüzde en çok tercih edilen ise plastik şırıngalardır. Cam, metal ve plastik şırıngalar kullanım amaçları doğrultusunda farklılık göstermektedir. Bu Aşı Enjektörü hangi ilacın hangi şırınga ile kullanılması gerektiğine doktorlar karar verir.

Bazı ilaçlar cam ile kimyasal tepkime geçirerek ilaçların yapısını bozabilir, bazı ilaçlar metal ile kimyasal tepkime geçirerek ilaçların yapısını bozabilir, bazı ilaçlar ise plastik ile kimyasal tepkime geçirerek ilaçların yapısını bozabilir. Bu nedenle hangi şırınganın tercih edileceğine doktorların karar vermesi çok daha sağlıklı ve güvenilir olacaktır. Şırıngaların diğer bir çeşitlerine ayrıldığı nokta ise ml dereceleridir yani kapasite büyüklükleridir. Şırıngalar 2 ml, 4 ml, 5 ml, 8 ml, 10 ml, 20 ml, 50 ml vb. birçok farklı kapasiteye sahip olabilir.


Şırınga enjektör farkı


Şırınga enjektör farkı
küçük bir fark ile açıklanabilir. Şırınga bir sıvı ya da gazı hem enjekte etmek için kullanılırken hem de çekmek için de kullanılabilen tıbbi bir ekipmandır. Örneğin aşı yapmak için de kullanılabilirken diğer bir yandan kan almak için de kullanılabilen bir cihazdır. Enjektör ise sadece bir şey enjekte etmek için tercih edilir. Örneğin insülin ilacı, alerji ilacı vb. gibi durumlarda enjektörlerden yardım alınabilir. Ayrıca Firmamız bünyesinde bulunan fizik tedavi Hizmeti için tıklayınız. Yada Kan Tüpü Ürünümüzü inceleyebilirsiniz.Şırınga enjektör iğne renkleri ne anlama gelir ?


Şırınga enjektör iğne renkleri ne anlama gelir
sorusunun cevabı iğne kalınlıklarında saklıdır. Enjektör ucunda renkler mm cinsinden ifade edilir fakat bu uzunluk değildir, iğnenin kalınlığını ifade eder ve her renk için kalınlık standarttır. Örneğin pembe renkte olup 16, 25, 38 ve 40 mm deniliyorsa bu mm birimleri uzunluğu ifade etmektedir ve bu farklı uzunluktaki pembe iğnelerin hepsi aynı kalınlıktadır. Kısacası renkler iğnenin kalınlığını yani çapını belirler uzunluklar farklı olabilir. İğne kalınlıkları ise dünyada “gauge” olarak sınıflandırılır.

Gauge birimlerinin karşılık geldiği renkler aşağıdaki şekildedir:

18 gauge: Pembe
20 gauge: Sarı
21 gauge: Yeşil
22 gauge: Siyah
23 gauge: Mavi
24 gaunge: Mor
25 gauge: Turuncu
26 gauge: Kahverengi
27 gauge: GriAşı Şırıngası Özellikleri

• 3 Parçalı
• İğneli veya İğnesiz
• Hipodermik İğneler
• Medikal Hammadde
• Polipropilen Silindir
• Polietilen Piston
• Lateks içermeyen conta
• Medikal kağıt ve şeffaf filmden oluşan Blister Ambalaj
• EO Sterilizasyon

Aşı Şırıngası aşı Enjektörü 81a199a1 650f 4738 a1e0 b229889198a4

Menüyü Aç
Türkiye İngilizce Fransa Rusya