Türkiye nin Şırınga / Enjektör , Kan Tüpü, Serum Seti Fabrikası

El dezenfektanı mikropları yok etmek için kullanılan bir tür kimyasaldır. Gerekli hijyen koşullarının sağlanmasında el dezenfektanları son derece önemli ve gerekli kimyasal malzemelerdir. Sağlık kuruluşlarında, iş yerlerinde, evlerde, toplu taşıma araçlarında vb. akla gelebilecek her türlü koşulda ve yerde kullanıma uygundur.


El dezenfektan çeşitleri

İçeriğindeki maddeye göre el dezenfektan çeşitleri; halojen bazlı, alkol bazlı, perasetik asit bazlı, asitler ve yüksek alkali başta olmak üzere çok fazla dezenfektan çeşidi vardır. El temizliğinde ise genel olarak alkol bazlı dezenfektanlar tercih edilir. Bu el dezenfektanları çok hızlı sürede etki ettiği için, elleri veya kullanıldığı bölgeyi yani cildi çok hızlı bir biçimde temizler. Bütün bu özelliklerinden dolayı cerrahi işlemlerden önce de özellikle el dezenfektanları kullanılır.

El dezenfektanları cilde zarar vermeyecek şekilde üretildiği için, kullanımında hiçbir engel yoktur ve bütün gün içerisinde kullanılabilir. El dezenfektanları cilde zarar vermeyip cilt dostu olduğu kadar çevreye de zarar vermemektedir ve çevre dostudur. Ayrıca Diğer Ürünümüz İdrar Kovid Testi İçin tıklayınız. Yada Diğer Kuruluşumuz olan Ankara Mr Hizmeti için tıklayınız.

El Dezenfektanı Özellikleri

El dezenfektanlarının içerisindeki aktif bileşenler genel olarak doğada parçalanma özelliğine sahiptir. Dezenfektanlar etki etme düzeylerine göre de çeşitlenmektedir. Düşük dezenfiksiyon etkili, orta düzey dezenfiksiyon etkili ve yüksek düzeyde dezenfiksiyon etkili olarak üç gruba ayrılmaktadır. Çünkü dezenfektanların mikro organizmalara etki etme düzeyleri de birbirlerinden çok farklıdır.

Mikro organizmaların tamamından kurtulmak istenirse, en yüksek düzeyli dezenfektanlar tercih edilmelidir. Güçlü dezenfiksiyon etkisi isteniyor ise boya ve parfümden uzak olan dezenfektanlar tercih edilmelidir. Şişelerine göre ise pompalı, dökmeli ve spreyli olmak üzere üç çeşit dezenfektan vardır. İçlerinden en pahalı olan dezenfektan grubu ise spreyli olanlardır.


El dezenfektan fiyatları


D
ezenfektanların boyutları, özellikleri, gramajları, konuldukları kabın çeşitleri, paketlerine vb. göre değişkenlik göstermektedir fakat fiyatları herkesin alabileceği ekonomik rakamlardadır. Markalara göre el dezenfektan fiyatları değişkenlik göstermektedir. Kimileri çok yüksek fiyatlar ile çok yüksek kaliteler sunarken çok daha uygun fiyatlara ekonomik el dezenfektan çeşitleri de vardır. Ekonomik olmaları kalitesiz oldukları anlamına gelmemektedir. El dezenfektanları belli başlı testlerden ve dermatolojik testlerden geçerek halka satışa sunulmaktadır.
Fiyatlar hakkında detaylı bilgiler için bizimle iletişime geçiniz.

Dezenfektanlar sadece el dezenfektanı ile sınırlı kalmamaktadır. Kumaşlar için kumaş dezenfektanları, klozetler için acil hızlı çözüm sunan klozet dezenfektanları, yüzeyler için direk yüzey dezenfektanı diye satılmak üzere ve daha birçok alan için alanlarına özgü dezenfektanlar mevcuttur.

El Dezenfektanı

Menüyü Aç
Türkiye İngilizce Fransa Rusya