Türkiye nin Şırınga / Enjektör , Kan Tüpü, Serum Seti Fabrikası

Holder kan alma tutacağı sözlük anlamı olarak herhangi bir şeyi sıkı bir şekilde tutmaya yarayan araç veya tutucu anlamına gelmektedir. Tek kullanımlık veya birden fazla kullanıma imkan veren farklı tipte tutucular yani holderler mevcuttur. Kendinden iğneli modelleri de vardır ve böylece iğneye ihtiyaç kalmadan ve mevcut kan alma şırıngaları veya iğneleri ile oldukça uyumlu bir şekilde kullanılabilmektedir. Kilitli ve güvenlikli mekanizması bulunmaktadır.

Kan Alma Tutacağı Holder

Standart tüp kan alma tutacağının, holderin özel kullanıcıya yönelik dostane bir tasarımı mevcuttur. Böylece kan alma işlemi sırasında en iyi bir biçimde odaklanma sunmayı %100 garanti eder. Kan alma tutacağı yüzeye sağlam bir biçimde tutunma imkanı sunar. Böylece kan alma işlemi çok daha güvenli olur, güvenliğin yanı sıra da çok da steril olur. Kan alma tutacağı yani holderler sağlık kuruluşlarında en çok tercih edilen ve büyük sıklıklarla kullanılan medikal malzemelerden biridir. Bu nedenle medikal malzemeler arasında önemli bir yere sahiptir. Kan alma tutacağı, holder imalatında plastik malzemeler kullanılır ve holderler plastik malzemeden oluşur.

İğne tutucu, kan alma tutacağı holderi ölçü olarak 5 ml ile 10 ml arasındaki kan alma tüplerine takılabilmektedir. 5 ml ve 10 ml kan alma tüpleri ile beraber kullanım için oldukça ideal bir yapıya sahiptir. Tamamen kullanıcı dostu bir tasarım ile üretilmiştir. Yani bu da demek oluyor ki bu tasarım neticesinde üretilen, kan alma işlemi esnasında çok fazla kolaylık sağlar. Kan alma işlemi esnasında en iyi şekilde odaklanma imkanı sunmaktadır. Yüzeye mümkün olduğunun en üst düzeyinde sağlam bir biçimde tutunduğu için, yüzeye tutunma işlemi ile ilgili meydana gelebilecek olası bütün riskleri yok eder. Böylelikle kan alınma işlemi yapılan şahıs yönünden de ehemmiyetli bir biçimde işlemin bitmesine imkan tanır. Ayrıca Fizik tedevi hizmietimizde bulunan Boyun ağrısı çözümü makalemizi de okuyabilirsiniz.


Kan Alma Tutacağı Holder Teknik Özellikleri

Kan alma tutacağı holder şeffaf yapıda imal edilmektedir. Kan alma tüpünün holder içerisinde tutunması gözükmelidir. Bu şeffaf yapı sayesinde holder içerisindeki tutunması gayet net bir biçimde gözükmektedir. Sertliği optimum düzeydedir. Optimum sertlik düzeyine sahip olduğu için ise tek elle kan tüpü hem takılabilir hem de çıkarılabilir. Kan tüpünün kapak rengi de içerisinde gözükebilecek şekilde üretilmiştir. Kan alma holderi plastik ham maddeden imal edilmiştir. Kan alma holderlerinin her biri tek kullanımlıktır, iki veya daha fazla kullanılması kesinlikle önerilmez hatta tehlikeli ve yanlış bir kullanımdır. Medikal malzeme olduğu için her bir kan alma kullanımlarının ardından tıbbi atık kutularına atılmaları gerekir.


Kan Alma Holderi Fiyatı

Holder fiyatları markasına göre değişkenlik göstermektedir ama markalar arasında çok büyük farklar yoktur. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.


Kan Alma Setleri

Kan alma tutucularının (holder) hem kullanılan iğne hem de kullanılan kan alma tüpleri ile entegre bir biçimde tam uyumlu olması son derece önemlidir. Kan alma tutucularının iğneler ile uyumsuz olduğu durumlarda tüplere hava girişi söz konusu olabilir. Eğer ki tüplere hava girişi olur ise numunelerde köpüklenmelere yol açabilir. Eğer imkan varsa ve mümkünse, tek kullanımlık kan alma tutucularının kullanılması şiddetle tavsiye edilmektedir.

Önemli diğer bir uyarı ise; tek kullanımlık olmayan kan alma tutucularının virüs, bakteri ve herhangi bazı mikroplar ile veya kan ile kontamine olabileceği asla unutulmamalıdır ve bu duruma özellikle dikkat edilmelidir. Hafife alınmayacak kadar tehlikeli bir durumdur ve bu durumun kan alma elemanları için belli başlı bazı riskler oluşturabileceği akıldan çıkarılmamalıdır. Medikal ürünlerin hepsinde tek kullanımlık olmaları, sterilize olma gibi unsurlar ne kadar önemli ise holter grupları içinde öyledir.

Holder f13dda9a ad07 4f6b 9510 afe3dd712e4c

98bc5345 dfa9 4c6a 929e b4597102b64f e6c6fca4 273c 46ca 909b 0aa2c5098fcf

e179fe5b 155a 49ae bb4f 13291e38c6e0

Menüyü Aç
Türkiye İngilizce Fransa Rusya