Türkiye nin Şırınga / Enjektör , Kan Tüpü, Serum Seti Fabrikası

Sodyum Florid Potasyum Oksalat Tüpleri, kanda bulunan glukoz, etanol laktat oranını belirlemek için kullanılır. İçerisinde sodyum florid, disodyum EDTA veya sodyum florid, potasyum oksalat bulunur. TTT World olarak ürettiğimiz bütün tüpler gibi bu tüpte tek kullanımlıktır. Vakumlu olarak üretilmiştir. İstenilen ebatlarda ve hacimlerde üretildiği için kullanıcılar tarafından bir sorun yaşanılmamaktadır. Bunun yanı sıra tüplerimiz prebarkodlu etiketlerle de üretilebilmektedir. Böylece tüp hakkındaki bilgilere de kolayca ulaşabilirsiniz.

 

Tüpler Kullanım Öncesinde Nasıl Muhafaza Edilir?

Sodyum florid potasyum oksalat tüplerini muhafaza etmek için 4 -25 derecede saklayınız. Tüpler doğrudan güneş ışığına maruz kalırsa zarar görme riski artar. Bu yüzden size tavsiye edilen sıcaklıkta tüplerinizi saklayınız. Böylece Sodyum Florid Potasyum Oksalat tüpleri kalitesini kaybetmeden kullanılmaya devam edilebilir.

 

Tüp Üzerinde Alınabilecek Önlemler Nelerdir?

  • Tüplerde bulunan katkı maddesi nedeniyle numuneyi yetersiz veya vaktinden geç karıştırırsanız bunun sonucunda hatalı test sonucu elde edebilirsiniz. Bu da verilerinizin hatalı olarak elinize ulaşmasına sebep olur.
  • Eğer tüpün içinde yabancı bir maddeye rastlarsanız tüpü bırakıp yerine yeni bir tüp alın.
  • Kan alma için gerekli olan malzemeleri, prosedüre uygun bir şekilde uygulayın. Böylelikle kullandığınız tüpleri karıştırma riskiniz de en aza inecektir.
  • Tüplerinizi kullanmaya başlamadan önce, ürünlerin uygun olup olmadığını ve son kullanma tarihlerini mutlaka kontrol edin. Tüplerin son kullanma geçtiyse hiçbir şekilde bu tüpleri kullanmayın.
  • Tüplerin hepsi tek kullanımlıktır. Bu nedenle aynı tüpü başka işlem için kullanmayınız.
  • Bir tüpten başka bir tüpe numune aktarımı yapıldığında testin sonucunun değişmemesini doğrulamak laboratuvarın sorumluluğu altındadır.

 

Sodyum Florid Potasyum Oksalat Tüpleri ile Numune Alma

Doktor tarafından istenen numunede uygulanacak rutin işlemler bulunmaktadır. Deri delme yöntemi uygulanacak bir kan alma işleminde ilk olarak iğnenin kullanım talimatlarını tekrardan okuyun. Deriyi deldiğiniz bölgeyi aşağıya doğru tutmanız koldan gelecek olan kan akışını hızlandıracaktır. İlk başta doku sıvısının gelebileceğini göz önüne alarak gelen ilk kanı gazlı bezle yardımıyla temizleyin. Dokuya hafif aralıklarla baskı uygulayarak kanın akmasını sağlayın.

TTT World olarak ürettiğimiz sodyum florid potasyum oksalat tüplerinden kanın hafifçe akması sağlanmalıdır. Vakumun içine kan karışma ihtimalinde tüpü yüzeye sert bir şekilde vurun. Bunun dışında tüpü kesinlikle çalkalamayın ve ağzı açıkken tüpü vurmayın. Tüpü doldururken, tüpün üstünde bulunan dolum işaretine dikkat edin. Bu işarete göre ne eksik ne de fazla numune alın. Kan tamamen karışana kadar tüpü 5-6 kere ters yüz edin. Tüpü çalkalamayın. Bu kanın köpürmesine ve hemolize neden olacağı gibi analizde yanlış sonucun çıkmasına da neden olacaktır.

Santrifüjleme aşamasında tüplerin doğru bir biçimde yerleştirildiğinden emin olun. Normal şartlara göre 10 dakika içinde 3000g’da santrifüjleme önerilir. Bu işlem yapılırken ortamın ısısı 15-24 derece arasında olmalıdır. Ayrıca Eri̇trosi̇t Sendi̇mentasyon Tüpleri̇ yazımıza bakabilirsiniz.

TTT World ile Sağlıkta Öncü Hizmet

TTT World olarak 97 yılından beri yaptığımız çalışmalarla sadece Türkiye’de değil uluslararası alanda da yeni sahalar oluşturup hizmet alanlarının genişlemesine katkı sağlamış bulunmaktayız. Biz sağlık sektörünün gizli kahramanları olarak gerek özel sektöre gerekse devlet ve üniversite hastanelerine sağladığımız katkılarla Türkiye’nin her bir köşesine siz farkında olmadan kaliteli hizmet sunmaya devam ediyoruz. Başta kan alma tüpleri olmak üzere ürettiğimiz bütün medikal ürünler yerli ve milli şekilde fabrikalarımızdan çıkmaktadır. Sağladığımız kaliteli hizmet sayesinde medikal alanın öncü temsilcisi olarak sektördeki yerimizi aldık.

Ürettiğimiz ürünlerin tamamı kendi fabrikalarımızda test edilerek satışa sunulmaktadır. Bunun yanı sıra TTT World olarak sahip olduğumuz ETO sterilizasyon hizmeti sertifikası ile bütün ürünlerimiz kullanıma hazırlanmadan önce özel olarak sterilize edilmektedir.

 

TTT World Olarak Sadece Türkiye’de Değil Dünya’da da Varız

TTT World olarak dünya standartlarını benimsiyoruz. Ürünlerimizin tamamını kendi fabrikalarımızda birinci sınıf kaliteden üretiyoruz. Kalitede yakaladığımız bu başarı sayesinde de adımızı dünyaya duyurmayı başardık. TTT World olarak başka kan tüpleri olmak üzere bütün medikal ürünlerimiz uluslararası alanda başka ülkelere ihraç edilmektedir.

Uzman ekibimizle, titiz çalışmalar sonucu bir gün bile kalitemizden taviz vermeden gece gündüz sizin sağlığınız için çalışıyoruz. Yenilikleri ve gelişmeleri yakından takip ederek bunları en iyi şekilde geliştirerek sağlığınızı da her geçen gün biraz daha güvence altına alıyoruz.

Sodyum Florid Potasyum OksalatSodyum Florid Potasyum Oksalat tüp üretimi

Menüyü Aç
Türkiye İngilizce Fransa Rusya