Türkiye nin Şırınga / Enjektör , Kan Tüpü, Serum Seti Fabrikası

Steril Lateks Cerrahi Eldiven Nedir?

Steril Lateks Cerrahi Eldiven genellikle cerrahi operasyonlarda ve bulaşıcı hastalıklarla mücadelede daha hijyenik olunması gereken ortamlarda kullanılan eldiven türüdür. Normal muayene eldiveni yerine olası zararlı mikroorganizmalardan özel işlemlerle arındırılmış, çift olarak paketlenmiş, kullanım amacına göre üretilen ve el tipine göre 6-6,5-7-7,5-8 ve 8,5 numaraları olan eldiven çeşididir.

Steril Lateks Cerrahi Eldiven Çeşitleri Nelerdir?

Steril lateks cerrahi eldivenleri kullanan hekimlerin kullanım amacı ve kullanan hekimlerin kullanım şekillerine göre steril lateks cerrahi eldiven çeşidi de değişiklik gösterebilir. Bunları sırasıyla şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. Pudralı Steril Lateks Cerrahi Eldiven: İçerisinde pudra olması nedeni ile diğer steril lateks cerrahi eldivenlere göre giyilmesi daha kolaydır. Avantajı ise; içerisinde pudra olduğu için elin terlemesi durumunda nemini alıp, kuruluk sağlar ve eli yumuşatır. Ayrıca giyilirken yırtılma olasılığı daha azdır.
  2. Pudrasız Steril Lateks Cerrahi Eldiven: Giyilmesi pudralı eldivene göre daha zordur. Ancak bazı hekimlerin cildinin pudraya karşı alerjik reaksiyon göstermesi sebebi ile pudrasız eldivenlerin tercih edilmektedir.

 

Pudralı eldiven

Pudralı eldiven

Pudrasız eldiven

Pudrasız eldiven

Menüyü Aç
Türkiye İngilizce Fransa Rusya