Türkiye nin Şırınga / Enjektör , Kan Tüpü, Serum Seti Fabrikası

Tulum Önlük kullanımlarına sağlık sektöründe çok sık rastlanmaktadır. Sağlık sektöründe koruyucu olarak sektörün içinde varlar. Bu koruyucu tulum ve önlükler SMSS cinsli kumaştan üretilir. Tulum önlük kategorilerinde en önemli avantaj ölçüsü rahat hareket edebilme unsurudur. Daha sonra ise bu tulum önlüklerde koruma düzeylerinin yüksekliği ve sağlamlıklarının yüksekliği ön plana çıkmıştır. Tulum ve önlükler koruma yönünden kendi içlerinde değişkenlik göstermektedir. Kimi tulum ve önlükler kimyasal maddelerden korurken, kimi tulum ve önlükler sağlık sektöründe kullanılarak virüslerden korur. Bunun gibi sıralanacak bir sürü çeşit koruma özelliğine göre tulum ve önlükler mevcuttur.


Tulum ve önlük çeşitleri

Her ikisi de kendi kategorisinde sınıflandırılacaktır. Genel olarak tulum çeşitleri; tamirci tulumu, kaynakçı tulumu, bahçıvan tulumu, işçi tulumu, tek kullanımlık tulum, lamine tulum, nefes alabilen tulum, sms tulumlar ve kimyasal tulumlar olmak üzere dokuz kategoride toplanmaktadır. Genel olarak önlük çeşitleri ise; tek kullanımlık önlük, pe naylon önlüğü, bulaşıkcı önlüğü, iş önlüğü, cerrahi önlüğü ve hasta önlüğü olmak üzere önlükler de altı kategoride toplanır.

3M Koruyucu Tulum


K
imyasal ürünlerin bireylere zarar vermesini önlemek amacı ile üretilmiştir. Kimyasal ürünlerin mevcut olduğu ve kullanıldığı bütün iş yerlerinin koruyucu tulum bulundurması kesinlikle zorunludur. Aynı zamanda kimyasal ürünlerin olduğu işletmeler de çalışanların da 3M koruyucu tulum kullanması kesinlikle zorunludur. 3M koruyucu tulum oldukça kolay giyilip çıkartılabilen bir özelliktedir ve hava alan bir yapısı vardır. 3M tulumlar, kimyasal bir sıvı sıçradığı, püskürdüğü veya döküldüğü zaman, maddeleri içine hapsetmeden direk sıvıyı üzerinden akıtacak özellikte tasarlanmış ve yapılmıştır. Bu tulumların şapkası vardır. Bu tulumların şapkasında, el bileklerinde ve ayak bileklerinde lastikler mevcuttur. Bu lastikler sayesinde maksimum koruma sağlanmaktadır. Bel bölgesinde de lastikler mevcuttur ve bu lastikler ile kolay hareket etmeye olanak sağlanır.

Gıda sektöründe kullanılan 3M tulumlar, çalışanların hijyen açısından daha steril olmaları için kullanılması gereken bir üründür. 3M tulumlar üzerlerinde leke ve mikrop tutmaması özelliğinden dolayı gıda firmaları tarafından özellikle kabul görmektedir. Diğer bir sektör olarak boya işlerini yapan şahıslar da 3M koruyucu tulum kullanmaktadır. Bilhassa açık alanlarda yapılmayan boya tabancası ile yapılan boya işlemlerinde diğerlerine göre çok daha fazla boya püskürtüldüğü için çalışanların tenine zarar verebilmektedir.

Koruyucu 3M tulum ise bütün vücudu komple sararak koruduğu için bu tehlikeyi en az düzeylere düşürmektedir. En önemlisi ise kimyasal ürünlerin kullanıldığı ve işlem gördüğü fabrikalarda 3M tulumlar özellikle kullanılması zorunlu iş kıyafetlerindendir. 3M tulumlar sıvı geçirmez özellikleri sayesinde ise hiçbir türlü kimyasal maddenin çalışanlara zarar vermesine izin vermemektedir. 3M tulumlar genel olarak beyaz renktedir. Sağlık çalışanları, gıda çalışanları vs. beyaz tulum tercih etmektedir. Boyacı tulumları, işçi tulumları vb. ise mavi, kırmızı, gri gibi renklerdedir. Ama yine de genel olarak en çok beyaz renk tercih edilen ve kullanılandır. Diğer renkler ise piyasada en az olanlardır. Ayrıca serum seti olan ürünümüze buradan bakabilirsiniz

Tek kullanımlık önlük ve tulumların kullanım yerleri

Hastahane acil servis ve müdahale odalarında, hasta bakım odalarında, yaşlı bakım evlerinde, asbestli yer hazırlama, yalıtım proseslerinde, absest çıkarma işlemlerinde, virüs bulaşma riski bulunan COVİD tanı ve tedavi servis odalarında, mermer ve granit üretim alanlarında, çimento üretimi proseslerinde, metal taşlama ve cilalama sektörlerinde, hafif endüstriyel temizlik işlemlerinde, makine bakımı işlemlerinde, farmasötik proseslerde, zehirli tozlarla çalışan işçilerde, boyama ve kaplama işlemlerinde, reçineli üretim alanlarında, böcek, haşare vb. ilaçlama işlemlerinde, kimyasal maddelerle çalışma gerektiren uygulamalarda, araç kaporta, boya ve zımpara gibi oto sanayi işlemlerinde gibi kullanım yerleri uzun uzun sıralanabilir. En çok kullanıldığı başlıca uygulama alanları yukarıdaki şekildedir.

Tulum Önlük


Tulum Önlük Fiyatları


Tulum önlük fiyatları
kalitesine, çeşidine, cinsine vb. birçok çeşide göre fiyat konusunda değişiklik göstermektedir. Tulum fiyatları için bizimle iletişime geçiniz.

Menüyü Aç
Türkiye İngilizce Fransa Rusya