Türkiye nin Şırınga / Enjektör , Kan Tüpü, Serum Seti Fabrikası

5 ml enjektör üç parçadan oluşmaktadır. İhtiyaç durumuna göre iğneli veya iğnesiz kullanımı tercih edilebilir ve her iki kullanıma da uygundur. Medikal özelikte hammadde ile üretilen enjektör, EO sterilizasyon işlemlerinden geçmiştir ve güvenle kullanabilirsiniz. 5 ml enjektör, hipodermik iğneler, polipropilen silindir, içeriğinde lateks bulundurmayan conta ve polietilen piston parçalarından oluşmaktadır.

Ürünün kendisi medikal kağıt ve şeffaf filmden oluşan blister ambalaj ile kaplıdır. Enjektörlerin tamamı sızdırmazlık konusunda %100 garanti sunmaktadır. İğne uçlarının hepsi lazer kesim ile üretilmiştir ve en önemlisi paslanmaz çelikten imal edilmiştir.


5 ML Enjektör 5 ML IMG 0925


5 ml enjektör kaç cc

5 ml enjektör kaç cc enjektör alınırken çok merak edilen ve karıştırılan bir ölçü çevirmesidir. 5 santimetre küp (cm³, cc) = 5 mili litre (mL) eşitliği ile bu durum açıklanabilir. Kısacası 5’lik enjektör, 5 cc’ye aynı zamanda da 5 mL’ye eşittir. Hepsinin ölçü birimi 10’dur. Kısacası 5 ml enjektör 5 cc enjektöre eşittir. Ayrıca Kantüpü ürünümüz için bilgi almak için tıklayınız.

Enjektörde 1 cc ne kadar

Enjektörde 1 cc ne kadar kargaşasının açıklağa kavuşması için, sıvılar litre ölçü birimi ile ölçülür ve sıvılar kilogram ölçü birimi ile ölçülemez. 1 litre 1000 ml’e karşılık gelir. Başka bir ifade ile 1 litre 1000 cc’dir. Yani CC ile ML aynı miktarda sıvıyı ifade eder. Böylece enjektörde 1 cc eşittir 1 ml denilebilir. Örneğin 1 cc bir enjektör elimizde var ise ilaç 1 cc üzerine kadar çekilir ve o enjektör sadece 1 cc kapasiteye sahiptir.


5 cc enjektör teknik şartnamesi

5 cc şırınga teknik şartnamesi ambalajı bir yüzü şeffaf film, diğer yüzü gaz geçirgenliği olan medikal kağıt şeklinde tekli ambalajlanmış, ambalaj kenarları iyi preslenmiş, steril ve steriliteyi bozmayacak şekilde kolay açılabilir olmalıdır. Enjektör gövde, piston ve piston lastiği olarak 3 parçadan oluşmalı aynı zamanda steril ambalajının içinde iğne ucu bulunmalıdır. Gövde kısmı şeffaf, tek kullanımlık, steril, tıbbi kullanıma uygun ve non-toksik olan plastik hammaddeden yapılmış olmalıdır. Çizgi ve rakamlar belirgin olmalı, rakamlar gövdenin sağ tarafında düzgün olarak okunabilmeli, rakamlar ters basılmamalı ve ıslandığında silinmemelidir. 5ml enjektör üzerinde cc veya dizyem çizgileri olmalı, cc veya dizyem çizgisi “0(sıfır)’dan” başlamalıdır. Negatif basınç uygulandığında hava kaçağı yapmamalı, piston kısmı hava ve sıvı kaçırmamalıdır.

Enjektör haznesi basınçla çatlamamalı, haznesinde mayi bırakmamalıdır. Pistonu kolay hareket edebilmelidir, sıvıyı pistonun arka tarafına kaçırmamalıdır, enjektör ile piston ucu arasında boşluk kalmamalıdır. Piston geriye çekildiğinde enjektörün içinden kolayca çıkmasını önleyecek düzeneği bulunmalıdır.

İğne ucu %6 eğimli luer olmalı ve enjektöre iyi adapte olmalı, adaptörden sıvı kaçırmamalıdır. İğne metali dokuda kolay ilerlemeli, dönmemeli, dokuyu tahrip etmeyecek şekilde ve özellikte olmalıdır. Branül ve damla ayar setleri ile kullanıma uyumlu olmalıdır. Enjektör ve piston pürüzsüz olmalı, kullanım sırasında tahrişe neden olmamalıdır. En az 25, en fazla 300 adetlik üzerinde ürün bilgilerinin yer aldığı kutular içinde olmalıdır. Malzeme adında belirtilen ebatlarda olmalıdır. İlgili ürünler TS EN ISO 7886-1 standartına uygun olmalıdır.

Tıpta enjektör nedir ?

Tıpta enjektör nedir için yapılabilecek açıklama için öncelikle enjektörün fiziksel tanımı;genel olarak havayı veya sıvıları, emme işlemini gerçekleştirmeye yahut itme işlemini gerçekleştirmeye yarayan küçük bir pompadır. Tıpta ise bir doku veya boşluğa basınçlı sıvı doldurmaya enjeksiyon işlemi denmektedir. Enjeksiyon işleminin yapılmasını sağlayan aletlere enjektör ismi verilir. Yani enjeksiyon olayını gerçekleştiren bir alettir. Enejektörün silindir biçiminde bir gövdesi, içinde gidip gelebilen bir pistonu, ucunda nikal, çelik veya platinden yapılmış bir musluğu vardır ve onun da ucuna iğne takılır. Enjektörde en önemli husus sterilize olmasıdır ve 5 ml enjektör oldukça güvenilir sterilirlikte bir üründür.

5 Ml Enjektör Özellikleri

• 3 Parçalı
• İğneli veya İğnesiz
• Hipodermik İğneler
• Medikal Hammadde
• Polipropilen Silindir
• Polietilen Piston
• Lateks içermeyen conta
• Medikal kağıt ve şeffaf filmden oluşan Blister Ambalaj
• EO Sterilizasyon

Sıla Grup Bünyesinde olan ankara fizik tedavi hizmeti için de burayı tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

 

Menüyü Aç
Türkiye İngilizce Fransa Rusya