Türkiye nin Şırınga / Enjektör , Kan Tüpü, Serum Seti Fabrikası

Vakumlu Pıhtı Aktivatörlü Tüpler

Vakumlu pıhtı aktivatörlü tüpler hastaneler ve sağlık ocaklarında damardan kan alma işleminde kullanılan tüplerdir. Tüpün iç yüzeyi kan pıhtılaşmasını hızlandırmak için püskürtülmüş ve kurutulmuş pıhtı aktivatörleri ile kaplıdır. Bu sayede alınan kan kolayca pıhtılaşabilir.

 

Vakumlu Pıhtı Aktivatörlü Tüplerin Özellikleri

  • Vakumlu kan alma tüplerinin hepsi tek kullanımlık olarak üretilmiştir.
  • Firma tarafından istenen hacim ve ebatlarda üretilerek tedariki sağlanabilmektedir.
  • Tüpün içindeki pıhtı aktivatörü, silisyum oksit vb. maddeler kullanılır.
  • TTT World olarak istek doğrultusunda tüpleri prebarkodlu etiketlerle de üretebilmekteyiz.
  • Bu tüplerin kullanım alanı çoğunlukla klinik kimya laboratuvarıdır.
  • Serum tüpü olarak ise; biyokimya, seroloji, hormon, immünoloji, mikrobiyoloji ve kan bankası gibi pek çok alanda test yapılmak için kullanılır.

Kan Alım Sırasında Tavsiye Edilen Tüp Sıralaması Nasıldır?

Hastadan kan alma işlemi esnasında belli bir sistem takip edilir. Bu yüzden ilk aşama da kan kültürü için katkı maddesiz tüpler kullanılmalıdır. Bunlar kırmızı ya da sarı kapaklı vakumlu tüplerdir. Sonrasında sitrat maddesi içeren mavi kapaklı koagülasyon tüpleri, yine kırmızı ya da sarı kapaklı jel içerikli tüpler, yeşil kapaklı heparin içeren tüpler, mor kapaklı hemogram tüpleri ve son olarak da gri kapaklı okzalat-fluoridli tüpleri kullanarak hastadan kan alınır.

 

Kan Alındıktan Sonra Yapılması Gerekenler

Vakumlu Pıhtı Aktivatörlü Tüpler Eğer eser element tüpleri ile kan alımı yaptıysanız kan alma işleminden sonra mutlaka tüpü altüst etmeyi unutmayın. Tüm tüplerin üstünde mutlaka hastanın adı, soyadı, kimlik numarası, kan alım günü ve saati yazmalıdır. Test talep formuyla birlikte kontrol edildikten sonra tüpler laboratuvara yollanabilir. Kanları ayırmadan önce kırmızı ve sarı kapaklı olan tüpler kanın pıhtılaşması için dik pozisyonda maksimum 20 dakika bekletilmelidir.

 

Vakumlu Pıhtı Aktivatörlü Tüplerle Örnek Hazırlama Nasıl Olur?

Bu tüpler serum numunesi hazırlamada da kullanılırken çoğunlukla verilen miktarın 2 katı oranında kan alınır. Örneğin 3ml serum için 6 ml kan alınır. Hastadan kan alındıktan sonra özel serum tüplerine aktarılır. Tüpün içindeki pıhtı aktivatörünü harekete geçirmek içinse hafif şekilde 4-5 kez altüst edilir. Bu işlemden sonra kanın pıhtılaşması için tüpler dik bir şekilde kenara koyularak 60 dakika boyunca bekletilir. Eğer bir aksilik sonucu jelli tüp kullanılmamışsa ayrılan serum transfer tüplerine ya da serum etiketi düzgün olan başka bir serum tüpüne aktarılır. Bu işlemden sonra alınan numune transfer edilebilir ya da saklanabilir.

Tüplerde Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler

Üretilen her tüpün belli bir son kullanma tarihi vardır. Bu tarihe dikkat edilmelidir. Aksi taktirde vakumun etkileri azalır ve kapakta bulunan silikon işlevini yitirerek parçalanabilir. Tüplerin içine kan alım esnasında mutlaka belirtilen oranda kan koyulmalıdır. Kullanılan tüpler tek kullanımlık tüpler olsa da steril olup olmadığı mutlaka kontrol edilmelidir.

 

TTT World Farkı ile Kan Alma Tüpleri

Ürettiğimiz vakumlu kan alma tüplerini steril bir şekilde 100 adetlik ambalajlara sarıp paketlemekteyiz. Taşıma birimi olarak kabul ettiğimiz kutularımızın üzerine mutlaka tüplerimizin kullanma kılavuzunu ve etiketlerini koyup karışıklık çıkmaması adına firmaları en doğru şekilde bilgilendiririz. Ürettiğimiz bütün tüpler kendi kullanım alanlarına uygun olarak tek kullanım olacak şekilde üretilir. Bu sayede ekstra bir çabaya gerek duyulmadan kolay bir şekilde kan alım işlemi gerçekleştirilir. Vakumlu Pıhtı Aktivatörlü Tüpler

Yılların vermiş olduğu deneyimi kullanarak bir gün olsun kalitemizden ödün vermeden sizlerin sağlığı için çalışıyoruz. Sektördeki son gelişmeleri her zaman yakından takip ederek kendimizi geliştiriyor ve rakiplerimizle aramızdaki farkı biraz daha açıyoruz. Sağlıkta kalite mottosuyla çıktığımız bu yolda uzman ekip arkadaşlarımızın özverili çalışmaları sonucunda Türkiye’deki öncü firmalar arasında yerimizi almış bulunmaktayız.

Üretimden pazarlama noktasına sadece yurtiçinde değil yurtdışında da adımızdan söz ettiriyor ve bu rekabet ortamında güçlü bir konuma ulaşmayı başarıyoruz. Sadece kan alma tüplerinde değil ürettiğimiz bütün medikal malzemeler de farkımızı ortaya koyarak en iyisini yapıyoruz.

Tüplerimiz tamamen steril ortamlarda üretilip Türk Standartları Enstitüsünden kalite güvence onayı almış olup hepsi tek kullanımlıktır. İsteğe bağlı olarak prebarkodla üretilebilir. Bunun yanı sıra ürünlerimiz bio uyumlu olduğu için vücudunuzda kimyasal bir reaksiyona neden olmaz.

TTT World olarak tamamen yerli ve milli üretimle çıktığımız bu yolda sizin sağlığınız bizim önceliğimizdir.

Vakumlu Pıhtı Aktivatörlü Tüpler

Menüyü Aç
Türkiye İngilizce Fransa Rusya