Türkiye nin Şırınga / Enjektör , Kan Tüpü, Serum Seti Fabrikası

Heparinli Kan Alma Tüpleri

Heparinli kan alma tüpleri kan alma tüpleri arasında sınırları daha dar bir kullanım alanına sahiptir. Tüplerin sadece acil- biyo kimya testleri kapsamında kullanılması uygundur. İç tasarımı ve özellikleri bakımından Heparinli kan alma tüpleri plazma toplamak için tercih edilirler. Tüplerin içerisinde gerekli oranlarda özel bir formülle elde edilmiş Lityumheparin bulunur. Muadili olarak tüplerini içinde sodyum heparin de bulunabilir. Bu maddeler sayesinde antitrombinsler aktif hale gelerek pıhtılaşmak seviyesi kademeli olarak devre dışı bırakılır.

 

Heparinli Tüp Ne İşe Yarar?

Biyokimya için tercih edilen Heparinli tüplerin öne çıkan özelliği kandaki pıhtılaşmanın önüne geçebilir özelliğidir. Kandan plazma elde edilmesi gerektiğinde Heparinli kan alma tüplerinin tercih edilmesi sağlıklı bir test sonucu elde etmenin ilk adımıdır. Rutin olarak plazma ayrıştırma testlerinde kullanıldığı gibi sağlık kurumlarının acil birimlerinde de yeşil kapaklı Heparinli kan tüpleri kullanılmaktadır.

Heparinli kan alma tüplerinin jel dokulu ve jel dokusuz formları bulunmaktadır. Plazmanın kandan ayrılması için kullanılan etken madde Lityum / Sodyum heparindir. Tüpün isminin kaynağı da bu ana etken maddeden ileri gelir.

 

Kan Alma Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kan alım işlemleri esnasında teknik olarak sağlık personellerinin dikkat etmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurlara riayet edildiğinde hasta da personel de sorunsuz bir işlem gerçekleştirebilmektedir.

Öncelikle sağlık personelinin yanında bulunması gereken tıbbı ve medikal cihaz ve araçların tam ve eksiksiz olması gerekmektedir.

Laboratuvar talep formunda belirtilen veya etiketten okutulan kan alım talebine göre uygun tüpler personel tarafından sağlanmalı hastaya kan alım sırasın dan önce veya kan alımda verilmelidir.

Kan tüplerinin çeşitleri alınacak numunenin tabii tutulacağı teste göre değişmekle birlikte, işlem sırasında bazı öncelikler vardır. Bu sıralamayı takip etmek sonuçların sağlıklı gelmesini sağlar.

Testler için kan alımı yapan sağlık personelinin doğru numuneyi doğru kan tüpüne pıhtılaşmaya mahal vermeden koyması gerekir.

 

Kan Alım İşlemleri Sonrasında Genel Süreç

Numune alınan hastanın sağlıklı sonuçlara ulaşabilmesi için numenin belli koşullarda saklanması ve transfer edilmesi gerekmektedir. Eğer alınan örnek 2 saat içerisinde bir işleme tabi tutulmayacaksa- 20 derece sıcaklıkla bir dolap aracılığı ile muhafazası edilmelidir.

Doğrudan analiz edilmeyecek olan kan numunesi belirlenen sıcaklık kıstası dahilinde 24 saat korunabilir. Bu süreyi geçen numuneden sağlıklı bir sonuç alınamaz.

Aktarım, bekletme ve muhafaza kan tüpleri ve içlerindeki kan için oldukça hayati önem arz eder.

Bu yüzden bu işlemlerin tamamının profesyonelleri tarafından yapılması gerekmektedir.

 

Kan Terslerinin Önemi

Sağlık hepimiz için vazgeçilmez bir hazinedir. Yeri başka hiçbir şeyle doldurulamayan sağlığın daimî koruma altında olması ve bununla birlikte doğru bir süreçle ilerlemesi gerekir.

Bu süreç inşasında en doğru yol doğru tanı doğru tetkik doğru uygulamadan geçmektedir.

Tıbbın ve bilimin gücüne inanmak ve uygulama alanlarındaki pürüzleri gidermek ise bir bilinç halidir. Yapılan iyileştirme ve iyi üretim sayesinde binlerce insanın hayatına dokunabilir v e hatta küçücük görünen kan tüpleri ile bile binlerce insanın hayatını kurtarabilirsiniz. İşte TTT World bu bilinçle üretimleri gerçekleştiren Türkiye başta olmak üzere üretim kalitesini dünya ülkelerine taşıyan bir firmadır.

Ürünlerimizin güvenilir ve kullanışlı olması için teknolojiden ve ürün kalitesinden vazgeçmeden ilerlediğimiz bu yolda Türkiye’nin sağlık sektöründeki başarısını medikalde taşıyan isim olduk.

İş birliği dahilinde çalışma gerçekleştirdiğimiz tüm sağlık kurum ve kuruluşlarına da bu kaliteyi iletmeyi bir borç bildik.

Bu minvalde hizmet içi ürün eğitimleri TTT World tarafından sağlanır. Ürünün doğru kullanım bilgisi ve eğitimleri verildiğinde zaten sağlık bilgisi olan personel rahatlıkla orgu uygulamayı yapabilmektedir.

Medikal ürünlerin kullanımda dikkatli olmak sağlık kurumlarına ve sağlık sektörüne ister özelde ister devlette yapılanmış olsun büyük katkı sağlayacaktır.

 

Kaliteli Kan Tüplerinin Tek Adresi

Kaliteli medikal malzeme temini için Türkiye’nin ve dünyanın en çok güvendiği adres olan TTT World ile siz de uygulama kolaylığı ve kalite skalasını yakalayabilirsiniz.

Her adımda hijyen, iyi işlem ve doğru sonuç için bizi tercih etmeniz her birimize ve ülkemize bir kazanım sağlamak için ilk adımınız olacak.

Sağlığımızın buna değer olduğunu bilerek kaliteden hiç ödün vermemeyi hedef ediniyoruz.

Heparinli Kan Alma Tüpleri 35f0e225 993f 473b 8dd8 067a804ff818d5d5e61b bf89 4b6a 8ca4 75b9e59a9fd7 37d03185 46b0 40b8 9adb 71d80605996f 35f0e225 993f 473b 8dd8 067a804ff818 1

Menüyü Aç
Türkiye İngilizce Fransa Rusya