Türkiye nin Şırınga / Enjektör , Kan Tüpü, Serum Seti Fabrikası

9 Nc Koagülasyon Sodyum Sitrat %3,2

9 Nc Koagülasyon Sodyum Sitrat % 3.2 Kan tüpleri arasında bulunan 9 Nc Koagülasyon Sodyum Sitrat %3.2 kan tüpü özel bir kullanım alanına sahiptir. Genel olarak kimya testleri için tercih edilen bu ürün medikal ürün üretimi kapsamında TTT World bünyesinde üretilmektedir. Tüpler özelliğinde %3,2 trisodyum sitrat ile üretime tabi tutulur. Bu özelliği sayesinde kimya üzerine ve tek kullanımlık kan alma işlemlerinde gönül rahatlığı ile tercih edilebilir.

Kapak rengi mavi olarak tasarlanan bu ürünün farklı hacimlerde üretimi bulunmaktadır.

 

9 Nc Koagülasyon Sodyum Sitrat % 3.2 Tüp Hacimleri

%3,2 bileşenle üretilen 9 Nc Koagülasyon Sodyum Sitrat %3.2 tüplerinin 12 farklı hacim tablosu bulunmaktadır.

Bu hacimler şu şekilde sıralanabilir.

1.0 ml, 1.8 ml, 2.0 ml, 2.5 ml, 2.7 ml, 3.0 ml, 3,6 ml, 4.0 ml 4.5 ml, 4.5 ml (13*100 mm) 5.0 ml, 6.0 ml olarak üretimi gerçekleştirilen ürünlerimizin ihtiyacınız kapsamında uygun hacme ve yeterliğe sahip olan formunu tercih edebilirsiniz.

 

9 Nc Koagülasyon Sodyum Sitrat %3.2 Kan Tüplerinin Kullanım Alanları

Kimya testlerinde rutin kan alımları ve akabinde gerçekleştirilen testlerde sitratlı tüplere ihtiyaç duyulmaktadır. Sitratlı tüplerin kullanımı için gerekli olan öncelikle deneyimli bir sağlık personelidir. Akabinde ürünün kalitesi de uygulamayı kolaylaştıracaktır.

Sitratlı tüpler iki farklı formda üretilmektedir. Bu form %3,2 ve %3,8 olarak değişir. Tüpler sitratın dihidrat formunu içerirler.

Uygulamaların değişmesi durumunda daha düşüt sitrat oranlarına sahip tüplerin kullanımı da önerilmektedir ancak standart uygulamada kullanılması gereken oran Klinik Laboratuvar Standartları tarafından belirttiğimiz iki oran olarak karşımıza çıkar.

Kan alma tüplerindeki kalitenin önem arz etmesinin sebebi sonuçlarda değişkenliğe yol açmasıdır. Medikal üretimler kapsamında birçok firma tarafından üretilen kan tüpü bulunsa da her bir ürünün farklı sonuçlar göstermesi olasıdır. TTT World en doğru sonuçları ve en az yanılma payını sunan ürünlerin üretimini gerçekleştirmektedir.

Medikal Ürünlerde Kalitenin Önemi

Medikal ürünlerin tamamında üretim safhası, depolama ve saklama safhası büyük önem arz eder. Bu önem testlerin doğru sonuç vermesini ürünlerin doğrudan etkilemesinden kaynaklıdır. Doğru oranlama ve üretim gerçekleştirilmediğinde yapılan test sonuçları gerçek verileri yansıtmayacağı için tanı ve tedavide istenmeyen yanlış sonuçlara varılabilir. Bu sebeple medikal ürün teminlerini kendini bu alanda kanıtlamış kuruluşlar tarafından yapılması hasta sağlığı ve güvenliğinin garanti altına alınmasını sağlayacaktır. Güvenilir bir sağlık hizmeti sunmak için bu ayraçlara dikkat eden tüm sağlık kuruluşlar TTT World’ü tercih etmektedir.

 

Kan Alma Tüpleri ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Medikal ürünlerin üretimleri her adımda İnce bir dikkat isterken hastaya ulaştığında aynı dikkatin ve ehemmiyetini devam ettirilmesi gerekir. Yapılacak testin sağlıklı bir sonuç olarak hastaya sunulabilmesi için kanalım işlemlerinde kan tüplerinin önemi sanıldığının aksine çok fazladır. Kan alma tüpleri belirtilen testi gerçekleştirmek için kullanılırken son kullanma tarihinden tüpün doldurulmuş seviyesi ne kadar dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır.

  • Eğer hastadan kan alımı yaparken tüp de pıhtılaşma ortaya çıktıysa numune geçersiz sayılır.
  • Pıhtılaşmanın önlenmesi için kan alındıktan sonra 3-4 kez numune aşağı yukarı olarak hareket ettirilir. Çalkalama yapılan kan tüpündeki numune pıhtılaşmaya sebebiyet vereceğinden numune geçersiz sayılır.
  • Son kullanma tarihi geçmiş olan kan tüpünün kullanılması yapılacak testin geçersiz sayılmasına neden olur.
  • Kan tüplerinin transfer ve test sırasında yanlış kullanımı yine numunenin geçersiz sayılması için bir sebep olarak karşımıza çıkmaktadır.
  • Hastanın işlem öncesi belirli hazırlıkları yapması da test sonuçlarını etkilemektedir.

Medikal ürünlerin bu nedenlerle üretimden tüketime kadar uzanan tüm süreçlerde dikkat çerçevesinde kullanılması gerekmektedir. TTT World Türkiye’nin medikal alanında kapsamlı hizmet sunan fabrikasıdır.

9 Nc Koagülasyon Sodyum Sitrat % 3.2 Medikal ürünlerin üretim safhasındaki inceliklerine dikkat ettiğimiz gibi tüketimde ve uygulamada dikkat edilecek tüm unsurları hizmet eğitimi kapsamında kurum ve kuruluşlara sağlamaktayız. Ürünlerin doğru kullanımı sağlık alanında Türkiye’nin daha fazla ilerlemesini sağlayacağı için anlaşmamız dahilindeki tüm kurumlara devlet ve özel sektör kapsamında sağlık hizmeti veren laboratuvar ve sağlık birimlerine düzenli olarak hizmet için destek eğitimleri sunuyoruz. Böylece yapılacak tetkiklerin ve uygulama alanında ürünlerin kullanımı doğru gerçekleştiriliyor. Türkiye’nin sağlık sektöründeki öncülüğüne büyük bir katkı sağlamış oluyoruz. Ayrıca Gofics görüntümele merkezindeki bize ait olan hizmetlerden bilgi alabilirsiniz.

9 Nc Koagülasyon Sodyum Sitrat % 3.29 Nc Koagülasyon Sodyum Sitrat % 3.2 v29 Nc Koagülasyon Sodyum Sitrat % 3.2 mavi tüp

Menüyü Aç
Türkiye İngilizce Fransa Rusya