Türkiye nin Şırınga / Enjektör , Kan Tüpü, Serum Seti Fabrikası

Eser Element Tüpleri

Eser Element Tüpleri Elementler doğada farklı şekillerde bulunmaktadır. İnsanlarda bulunan elementler ise vücudumuzun işlevi açısından önem arz eder. Eser elementler, hücrelerin fonksiyonları için oldukça önemlidir. Bu maddelerin vücudumuzdaki oranı az olduğu içinde iz ya da eser olarak adlandırılır. Ortaya çıkabilecek bir hastalık sonucunda size net sonucu verecek en etkili yöntem şüphesiz ki kan testleridir. Vücudunuzda bulunan hastalığa bağlı olarak doktorunuz size kan testi için farklı renklerde kan tüpleri verebilir. Eser element tüpleri bu tüplerden bir tanesidir ve lacivert kapaklıdır.

Eser element tüpleri damardan alınan kan testlerinde kullanılır. Bu testler sayesinde vücudunuzdaki eksik elementlerin tespiti yapılarak buna uygun tedavi yöntemi belirlenir. Doktor tavsiyesi olmadan kullanılan vitamin ve minareller eser element testleri aracılığı ile tespit edilebilmektedir.

 

Eser Element Tüplerinin Özellikleri Nelerdir?

 

Eser element tüpleri vakumlu ve tek kullanımlık tüplerdir. Kan alımı sırasında kullanılmaktadır. İsteğe bağlı olarak farklı hacimlerde ve ebatlarda üretilebilmektedir. Üç farklı çeşidi vardır. Bunlardan ilki pıhtı aktivatörüdür. Kullanıldığı materyal PET’tir. İkincisi K2EDTA’dır. Son çeşidi ise sodyum heparindir. Kullanıldığı materyal ise camdır.

Eser element tüpleri kontamine metal element içermeyecek şekilde tasarlanmıştır. Çoğunlukla eser element tespitinde ve toksikoloji testlerinde kullanılır.

 

Eser Elementlerin Ölçümü İçin Örnek Nasıl Hazırlanır?

 • 13*100’lük lacivert kapaklı tüpler 6 Ml olacak şekilde kan örneği ile doldurulmalıdır.
 • Tüp dolduktan sonra kesinlikle çalkalanmamalıdır. Bunun yerine 5-6 kere yavaş bir biçimde altüst edilmelidir.
 • Bu işlem yapıldıktan sonra tüpün içerisinde bulunan kanın kendiliğinden pıhtılaşması beklenmelidir. Bu sürede en az 30 dakika en fazla 2 saat olmalıdır.
 • Tüp daha sonra 10 dakika 1500xg’de santrifüj edilmelidir.
 • Üstte kalacak serum, hemşire tarafından daha önce hazırlanmış ve hastanın bilgilerinin yazılı olduğu yeni bir tüpe aktarılır.
 • Bu ölçümlerde separatör tüp ile jelli tüpler kesinlikle kullanılmamalıdır.

 

Vakumlu Kan Alma Sistemi Nasıldır?

Geçmişte vakumlu kan alma sistemleri cam tüpler üzerinden yapılmaktaydı. Bu durum kan depolama işlemlerinde zorluklara sebep oluyordu. Kullanılan tüpler tek kullanımlık değildi ve bu tüpler yıkanıp, sterilize edilip tekrar kullanılıyordu. Kan alım işlemi sonrası oluşabilecek tüp kırılması gibi kazalar ise hem hasta hem de uygulayan kişi için risk taşımaktaydı.

Cam tüplerde oluşabilecek riskleri en aza indirmek için tek kullanımlık PET tüpler üretildi. Daha sonraları ise kan sonuçlarında oluşabilecek hataları önlemek adına vakumlu pet tüpler kullanılmaya başladı. Günümüzde damardan kan almak için vakumlu tüpler, kelebek iğne, iğne uçları ve tutucular tek kullanımlık olarak sağlık sektöründe bulunmaktadır. Bu sayede hastadan alınan kan güvenle laboratuvara ulaşıp sorunsuz bir şekilde sonucu çıkarılır.

Kan Alımı İçin Gerekli Olan Malzemeler

 • Deriyi dezenfekte etmek için %70 oranında alkol
 • Gazlı pedler
 • Kan alım işlemi sonrası yapıştırmak için kullanılacak yara bandı
 • Tek kullanımlık steril eldivenler
 • Turnike
 • Adaptör
 • İğne ucu
 • Tek kullanımlık şırınga
 • Tüpün üstüne yapıştırmak için kişinin bilgilerinin yazılı olduğu etiket

 

Sağlık Sektörüne Yön Veren TTT World Medikal Ürünleri

TTT World medikal ürünleri, kalitesiyle sağlık sektörüne öncülük ediyor. Türk standartları enstitüsü tarafından verilen kalite güvence belgesi sayesinde hastaların sağlığı TTT World ile güvenceye alınıyor. Firmanın ürettiği eser element tüpleri tek kullanımlıktır. İsteğe bağlı hacim ve boyutlarda üretilerek satışı yapılır. TTT World olarak milli ve yerli üretimi benimseyerek Türkiye’de medikal alanların en büyük öncülerinden biri olmayı başarıyoruz.

Kurulan enjektör, kan tüpü ve serum fabrikaları ile ülkenin öncü medikal sanayilerinin başında gelmekteyiz. Ürünlerimizin hepsi teker teker sterilizasyondan geçmektedir. Bu sayede ekipmanlarımızın hiçbirinin üstünde canlı mikroorganizmaya rastlayamazsınız. Hizmetini sağladığımız ürünlerin tamamı bio uyumlu olarak üretilir. Böylece kullanan kişilerde ortaya çıkabilecek alerjik reaksiyonları da en aza indirmiş oluruz. Ayrıca

TTT World olarak Türkiye için üretim yapmaya devam ediyoruz. Bildiğimiz bütün deneyim ve tecrübeleri dünyayla paylaşıp hedeflerimizi her defasında daha da ileriye taşıyoruz. Kimsenin yapmaya cesaret edemediği zorlukların üstesinden geleceğimize inanıyor ve bu doğrultuda öncü olabilmek için çabalıyoruz. Ayrıca ürettiğimiz medikal ürünlerin başka ülkelere ihracını yaparak adımızı uluslararası alanda büyük harflerle duyurmaktayız.

Sizi ve sağlığınızı düşünerek her geçen gün yenilikçi performansımızla kendimizi geliştirmeye durmaksızın devam edeceğiz.

IMG 0867 scaled 1 IMG 0861 scaled 1

katalog