Türkiye nin Şırınga / Enjektör , Kan Tüpü, Serum Seti Fabrikası

Eritrosit Sedimantasyon Tüpleri Bu tüpler kalsiyum iyonunu bağlayarak vücuttaki kanın pıhtılaşmasını önlemektedir. Eritrosit sedimantasyon hız tayin tüpleri kullanım alanına bağlı olarak manuel ölçüme ya da otomasyona uygun bir şekilde farklı hacimlerde üretilebilmektedir. Bu tüplerden biri olan sitratlı tüpler ise tamponlanarak sodyum sitrat çözeltisi ile üretilmektedir. Tüp içine eklenen sitrat miktarı, kan ve sitrat oranı 1 /4 olacak şekilde özel olarak ayarlanmıştır. Eritrosit sedimantasyon tüpleri de tıpkı diğer kan alma tüpleri gibi vakumlu ve tek kullanım olacak şekilde üretilmiştir. Firmaların tercihine bağlı olarak prebarkodlu olarak da üretilebilmektedir.

 

Eritrosit Sedimantasyon Tüpleri Kullanılarak Numune Alımı

Damardan alınan kan örneği iyice karıştırılır. Eritrosit Sedimantasyon Tüpleri vertikal bir pozisyonda tutulursa eğer eritrositler dibe doğru çökmeye başlayacaktır. Tepe noktasından başlayarak dibe doğru belli bir zamanda görülen çökme miktarı, testin sonucunda bize eritrosit sedimantasyon hızını verecektir. Kan aldığınız tüpün içerisinde eritrosit sedimantasyon hızının evrelerini de gözlemleyebilirsiniz. Bu evreler:

 • İlk 10 dakikada rulo şeklinde ve az bir çökme ile meydana gelir.
 • 40 dakikaya gelindiğinde çökme sabit hızıyla devam etmektedir.
 • Dibe çökmeye başlayan hücreler son 10 dakikada yavaşlayarak tüpün dibine toplanır.

Bu tüpe alacağınız kan ölçüm dışında bekletilmemelidir. Ölçüm yapılırken herhangi bir ısıya ya da dışarıdan gelebilecek herhangi bir etkiye maruz kalmamalıdır. Eritrosit sedimantasyon tüpleriyle yapılacak ölçümler kesinlikle laboratuvar ortamında yapılmalıdır. Ayrıca Sodyum Flori̇d Potasyum Oksalat Tüpler makalemize bakabilirsiniz.

 

Kan Alma İşleminin Standart Koşulları

Kan alma işlemi için belirlenmiş genel kurallar mevcuttur. Hastadan kan alınırken de mümkün mertebe bu kurallara uyulmaktadır. Uyulmadığı zaman kan alınmış olsa bile testler doğru sonucu vermeyebilir.

 • Kan alım saatleri genel olarak 8:00 ila 11:00 arasında yapılmaktadır.
 • Kan aldırmadan 3 gün önce ağır aktiviteler yapmaktan kaçının.
 • Kan aldırmadan birkaç gün önce özellikle de son 24 saat alkol tüketmeyin. Bu sizin değerlerinizin doğru çıkmamasına neden olacaktır.
 • Kan vermeden 10 veya 12 saat önceden aç kalın.
 • Teste gitmeden bir gece önce saat 22:00 sonra hiçbir şey yemeğin mümkünse sadece su için. Tükettiğiniz besinler kan değerlerinizde değişime sebep olabilir.
 • Bir önceki kan vermenizi hatırlayın. Oturarak kan verdiyseniz yine aynı pozisyonda kan verin. Böylece değerlerinizi karşılaştırmanız daha kolay olur.
 • Kanınızı vermeden 10 dakika önce derin nefes alın ve kendinize rahatlamak için fırsat verin.

Kan Alındıktan Sonra Yapmamanız Gereken Şeyler

 • Kişiye kan alım sırasında ve sonrasında yoğun turnike uygulanmamalıdır.
 • Kan alım işlemi bittikten sonra eritrosit sedimantasyon tüpleri şiddetli şekilde sallanmamalıdır.
 • Kan bir yere aktarılacaksa enjektörle hızlı bir çekme işlemi yapılmamalıdır.
 • Alınan kana soğutma veya ısıtma işlemi uygulanmamalıdır.
 • Kana yaptığınız santrifüjü yarım bırakmayın.
 • Serumun ayrılması için gereken süreyi geçmeyin. Bekletmeniz gereken maksimum süre 2 saattir.
 • Kan alınan bölge kuru olmamalıdır.
 • Hematom olan bölgeden kan alınmamasına dikkat edilmelidir.

Bunlara uyulmadığı zaman kan testinizin sonuçları yanlış gelecektir. Ayrıca kanda hemoliz olma durumu da artacaktır.

TTT World ile Sağlığınız Bize Emanet

Eritrosit Sedimantasyon Tüpleri TTT World ailesi olarak sadece kan tüpleri ile değil bütün medikal ürünlerimizle sağlığınızı garanti altına alıyoruz. Sağlık hepimizin hayatında önemli bir yer kaplamaktadır ve sağlıksız bir yaşamı kimse düşünmek istemez. Bizlerde kaliteli hizmet güvencesiyle sizlerin sağlığını koruma altına alıyoruz. Kendimize ait kan tüpü fabrikalarımızda son derece yenilikçi teknoloji ile steril ürünler üretip sizlere sunuyoruz. Ürünlerimizin başarısı ise sadece Türkiye’de değil dünyada da oldukça ses getirmeye devam ediyor. Birçok ürünümüzü uluslararası alanda sağlık kuruluşlarına ihraç ederek başarılarımızı arttırıyoruz.

Firmamızdan istediğiniz kan tüplerini temin edebilirsiniz. Sadece kan tüpü değil ihtiyacınız olan bütün medikal ürünleri yine firmamızın bünyesinde bulabilirsiniz. Son yıllarda ortaya çıkan korona virüs hastalığı sebebiyle PCR testi bulamayanlar için firma olarak bu testlerinde teminini sağlamaktayız. Sağlığınız açısından ihtiyaç duyduğunuz her şey TTT World güvencesi ile kapınıza kadar geliyor.

Bizler TTT World olarak Türkiye’deki sağlık sektörünün gelişen başarısını desteklerken aynı zamanda da adımızı yurtdışında duyuruyoruz. Ürettiğimiz ürünlerin hepsini aynı özen ve titizlikle üretiyoruz. Türk standartları enstitüsü onaylı kalite güvencesiyle üretilen hiçbir üründe hata yapmadan kalitemizi bozmadan ilerlemeye devam etmekteyiz. Sadece sizler değil bizimle çalışmakta olan bütün firmalar TTT World ile doğru adrestedir.

 

Eritrosit Sedimantasyon Tüpleri Eritrosit Sedimantasyon Tüp fiyatları

katalog